ZDRAVÉ VAŘENÍ

Zdravé vaření

Chceme-li něco ve svém životě změnit, nejdříve musíme začít vždy u sebe. Nejdůležitější je být upřímní sami k sobě, vzít odpovědnost za své zdraví do svých rukou. To, co se nám právě děje, není náhoda. Položme si otázku, co nám tato situace chce říci. Kam nás vede. Co nás chce naučit.

A tak si na chvilku sedněte, naučte se naslouchat vašemu tělu, a je dobré pamatovat si informace, které nechcete slyšet. Je dobré je otevřít a pročistit energii. Jakmile si nesete v sobě zátěž, kterou přehlížíte, děláte, že není, pak ona s vámi pracuje,

i když to tolik nevnímáte. Zátěž se může za delší dobu projevit vnitřním neklidem, somatickými potížemi, bolestí hlavy, zad, vysokým krevním tlakem, až po těžká onemocnění jako je diabetes, rakovina, deprese…Jedním z řešení, jak své tělo uzdravovat, je vysílat svým buňkám v těle lásku. A to může být i formou zdravého vaření. Pokud vám dělá dobře zdravé jídlo, děláte nenápadně dobře i své psychice.

Strava umí energii brát, ale i dávat. Jak se cítíte po nedělním obědě, kdy máte knedlo-vepřo-zelo? Dovolte mi, abych odpověděla za vás. Nejste schopni rychlé mentální výkonnosti, jste ospalí, a tak i podle toho vypadá odpolední práce. Vím to z vlastní zkušenosti. Já dříve jedla pravou českou kuchyni, milovala jsem uzeniny, tučná jídla, po kterých mi bylo těžko, po nedělním obědě bych nejraději šla spát, o únavě raději ani nepíši. Dovršila jsem na svých krásných 98 kg. Pořád jsem se utěšovala, že začnu jíst jinak, zlom však nastal, až když jsem se nevešla do žádného oblečení. Zkuste si koupit na tuto velikost XXL oblečení, horko, těžko, jej budete shánět. Zlom nastal, když jsem šla na maturitní ples, celý maturák jsem seděla za stolem a styděla se za svá kila. Změnila jsem svůj pohled na život a uvědomila si, čím sytím své tělo. Dnes vážím 59 kg, cítím se dobře a to jak po psychické stránce, tak i po fyzické.

Zamyslete se, co vám dělá dobře, jak se cítíte a naopak co vám dobře nedělá. Při jídle vnímejte nejenom to, že jíte zdravou potravinu s celou řadou výživných látek, ale přijímejte energii z přírody.

Zkuste si v dnešní uspěchané době, v době supermarketů, které vám šetří čas,nepotřebujete se zajímat o to, jak se potraviny vyrábí co se do nich přidává. Zkuste upéct chleba, naložit kvašenou zeleninu. Veďte sami sebe, a tím i okolí ke skromnosti, pokoře, nebojte se některé věci postrádat. Zkrátka nedělat mrtvého brouka, ale vědět, čím vším zatěžujeme planetu.

Držím Vám všem palce a věřím, že to dokážete.                        Martina                                                 # HAPPY BELLY          |         # BLAHÉ BŘICHO


Happy Belly

Honzák: Mikrobiom je další orgán a střeva druhý mozek,...

Pro spokojený život je důležitější dobré trávení než geniální mozek, říká psychiatr Radkin Honzák. Dodává, že jsme prosáklí antibiotiky, tlustota je připisována i tomu, že imunita začíná tlouct naprázdno do vlastního masa. Autoimunitní pochody jako alergie, atopie, obezita a roztroušená skleróza se léčí už i stravou a funguje i transplantace stolice, taky se doporučuje jíst víc vlákniny, dodává.  | Zdroj: DVTV |

ČÍST DÁL...

Happy Mind

  • Věnujte čas rodině a svým koníčkům
  • Dělejte to, co vás baví
  • Nakupování potravin, vaření, a hlavně přemýšlení nad jídlem nechte na nás

BENEFITY HAPPY BELLY:

  1. zmizí přemýšlení nad tím, co budete celý den jíst, během dne se tím vůbec nemusíte zatěžovat.
  2. úspora času při nakupování jídla a následného vaření je úžasná.
  3. žádné mytí nádobí!